V Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu w Gdyni

29 marca 2014 r. odbył się V Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu w Gdyni. Podczas zawodów zawodnicy startowali w konkurencjach form pokazowych oraz walk. Konkurencje form ręcznych jak i z chińską bronią tradycyjną w kategoriach wiekowych do 10 lat, do 14 lat, do 17 lat oraz dorosłych były podzielone na:

• ręczne północne
  • ręczne południowe
  • z bronią krótką
  • z bronią długą
  • z bronią różną
Odbyły się także konkurencje w formułach walk w lekkim kontakcie - Qingda oraz w pełnym kontakcie - Sanshou.

7. Shaolin Kung Fu – Sekcja Chińskich Sztuk Walki – Gdynia
Gościem imprezy był prezes Polskiego Związku Wushu Dariusz Piwowarski.

Lęborską Szkołę Czarnego Smoka (Hei Long Shu) Kung-Fu reprezentowało 12 zawodników oraz: Marek Beyrowski, Kamil Duliński i Eugeniusz Adam Makurat. Podczas gdy zawodnicy startowali, instruktorzy brali aktywny udział w sędziowaniu zawodów.
Turniej w Gdyni można uznać za bardzo udany. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 14 medali (1 złoty, 4 srebrne i 9 brązowych). Jedyny złoty medal dla naszej ekipy zdobył Maciej Hrycyk w kategorii form z bronią długą do lat 14. Na szczególną uwagę zasługuje zdobycie 2 srebrnych medali w kategorii form ręcznych dorosłych przez Krzysztofa Głownię oraz debiutującego w walkach sanshou (pełny kontakt do 90 kg) Pawła Dulińskiego. Srebrne medale zdobyli także:
- w kategorii form ręcznych południowych do lat 14 – Miłosz Zawierucha
- w kategorii form z bronią długą do lat 14 – Oskar Tabaka.
Trzecie miejsca w innych konkurencjach (brązowe medale) zdobyli: Emil Milewczyk, Oskar Tabaka, Maciej Hrycyk, Szymon Baranowski, Oliwer Król, Miłosz Kowalski, Iga Nazorek, Antoni Kichman i Dawid Jezierski. Dawid Jezierski dostał także dodatkowy puchar przeznaczony dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo