III Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu w Gdyni

III Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka odbył się w Gdyni 25 lutego b.r. W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodników reprezentujących 14 szkół dalekowschodnich sztuk walki i MMA z Trójmiasta, Warszawy, Chojnic, Grudziądza, Kwidzyna, Lęborka, Olsztyna, Redy, Strzebielina Morskiego i Wejherowa. Odbyło się 11 konkurencji form pokazowych i 9 kategorii walk, co przy dobrej obsadzie spowodowało, że można było obejrzeć 50 pojedynków sanshou i qingda zarówno mężczyzn jak i kobiet. Kategorie form były dobrze obsadzone a adepci kung-fu prezentowali je na bardzo wysokim poziomie. Organizatorem zawodów był Krzysztof Brzozowski; trener Sekcji Chińskich Sztuk Walki Shaolin Kung-Fu z Gdyni.
Lęborską sekcję Hei Long Shu Kung-Fu (Szkoła Czarnego Smoka) reprezentowało 11 zawodników w tym dwóch w walkach sanshou. W kategoriach dziecięcych dobrze spisujący się nasi zawodnicy zdobyli kilka medali. Należy tutaj wyróżnić Sławomira Okońskiego, który zdobył złoty i srebrny medal tych zawodów. Należy też zwrócić uwagę na dobrą postawę naszych zawodników w formach ręcznych do lat 14, gdzie czołową trójkę stanowili zawodnicy Szkoły Czarnego Smoka.
Bardzo dobrze i na wysokim poziomie obsadzone konkurencje form dorosłych (po około 15 zawodników w kategorii) nie pozwoliły tym razem zdobyć medalu Kajetanowi Targońskiemu, który startując w czterech z nich zajmował za każdym razem miejsca od IV do V.

W walkach pełnokontaktowych wspaniały sukces odniósł Marcin Rybicki, który wygrał swoją konkurencję (sanshou do 65 kg) w dobrym stylu przez wypchnięcia i rzuty. Dobrze spisał się także Ludwik Tochman (sanshou do 80 kg), który swój debiut zakończył na III miejscu.

Łącznie zawodnicy Hei Long Shu Kung-Fu z Lęborka zdobyli osiem medali (2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). Dodatkową nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał także nasz zawodnik Filip Stępień.