Warsztaty Polskiej Federacji Kung-Fu - Słupsk 2009

 

W Słupsku dnia 22 listopada 2009 (niedziela) odbyły się Warsztaty Polskiej Federacji Kung-Fu, których głównym tematem była walka treningowa w kung-fu i vo w zrzeszonych w tej organizacji tradycyjnych szkołach walki. Gospodarzem imprezy było Słupskie Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki a w zajęciach wzięło udział ok. 60 osób.
Celem warsztatów było pogłębianie integracji szkół zrzeszonych w Polskiej Federacji Kung-Fu, wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych odmian chińskich i wietnamskich sztuk walki w zakresie zasad i sposobów przeprowadzania wolnych sparingów (san da oraz tui shou) oraz wypracowanie reguł oceny punktowanej rywalizacji w konkurencji form tradycyjnych pod kątem organizacji przyszłych mistrzostw Polskiej Federacji Kung-Fu (wai jia i nei jia).
Zajęcia przeprowadzone zostały w pięciu godzinnych częściach poprowadzonych przez instruktorów Polskiej Federacji Kung-Fu:
1. Techniki walki treningowej w Hei Long Shu – prowadził Marek Beyrowski (Lębork)
2 – Techniki walki treningowej w Choy Li Fut – prowadził Paweł Kijańczyk (Szczecin)
3 – Techniki podstaw Ji Ben Kong – prowadził Darek Karkowski (Kraków)
4 – Techniki walki treningowej w Jow Ga – prowadził Darek Karkowski (Kraków)
5 – Techniki walki treningowej w Hu Lung Pai – prowadził Darek Muraszko (Słupsk)

Impreza była wyczerpująca fizycznie, ale mimo to niezwykle udana, jeśli chodzi o poznanie podstawowych zasad w technikach walki różnych styli kung-fu.
W warsztatach tych wzięło udział 10 zawodników lęborskiej Szkoły Czarnego Smoka.

Foto:


Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo