XV Mistrzostwa Szkoły Czarnego Smoka

 

Tradycyjnie, na przełomie maja i czerwca odbyły się, już XV, mistrzostwa organizowane przez naszą sekcję.

W zawodach wystartowało 42 zawodników z sześciu szkół Kung-Fu:
1. Szkoła Czarnego Smoka – Hei Long Shu Kung-Fu – Lębork
2. Stowarzyszenie Hu Lung Pai Kung-Fu w Polsce – Słupsk, Koszalin
3. Akademia Chińskich Sztuk Walk SANBAO – Gdańsk
4. Shaolin Kung Fu - Sekcja Chińskich Sztuk Walki – Gdynia
5. „Tiger Team” – Kwidzyn
6. Akademia Tradycyjnego Hung-Gar Kung-Fu – Warszawa

Na widowni zasiadło około 200 kibiców, w tym zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka Włodzimierz Klata, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Marian Borek.

Wyniki:

  • Dzieci do 10 lat:
    1. Katarzyna Pietras – Sanbao – Gdańsk (8,22p.)
    2. Maciej Wegner - Hei Long Shu – Lębork (8,15p.)
    3. Oskar Tabaka - Hei Long Shu – Lębork (8,03p.)
  • Dzieci do 13 lat:
    1. Grzegorz Pietruszyński – Sanbao – Gdańsk (8,39p.)
    2. Mateusz Wiśniewski - Hei Long Shu – Lębork (8,32p.)
    3. Paweł Topolewski – Shaolin – Gdynia (8,31p.)
  • Formy ręczne - juniorzy:
    1. Monika Muszyńska – Sanbao – Gdańsk (8,31p.)
    2. Krzysztof Głownia - Hei Long Shu – Lębork (8,30p.)
    3. Maciej Dreschel – Shaolin – Gdynia (8,28p.)
  • Formy ręczne - dorośli:
    1. Leszek Staszyński – Shaolin – Gdynia (8,54p.)
    2. Mirosław Baściuk – Hung Gar – Warszawa (8,53p.)
    3. Kazimierz Józefiak – Hung Gar – Warszawa (8,51p.)
  • Formy z kijem:
    1. Mirosław Baściuk – Hung Gar – Warszawa (8,67p.)
    2. Kazimierz Józefiak – Hung Gar – Warszawa (8,66p.)
    3. Paweł Dominik – Hung Gar – Warszawa (8,58p.)
  • FORMY Z CHIŃSKĄ BRONIĄ TRADYCYJNĄ RÓŻNĄ (INNĄ NIŻ KIJ):
    1. Leszek Staszyński – Shaolin – Gdynia (8,65p.)
    2. Kazimierz Józefiak – Hung Gar – Warszawa (8,55p.)
    3. Mirosław Baściuk – Hung Gar – Warszawa (8,50p.)
  • Set sparing:
    1. Kazimierz Józefiak / Mirosław Baściuk – Hung Gar – Warszawa (8,47p.)
    2. Szymon Habecki / Krzysztof Głownia – Hei Long Shu – Lębork (8,42p.)
    3. Piotr Łazuk / Cezary Sokół – Tiger Team – Kwidzyn (8,41p.)
  • Qingda do 65kg:
    1. Mateusz Ruszkowski – Hei Long Shu – Lębork
    2. Piotr Łazuk – Tiger Team – Kwidzyn
    3. Bartosz Szalkowski – Tiger Team – Kwidzyn
  • Qingda do 75kg:
    1. Wojtek Krzyżanowski – Tiger Team – Kwidzyn
    2. Cezary Sokół – Tiger Team – Kwidzyn
    3. Michał Borkowski – Hu Lung Pai – Koszalin
  • Sanshou do 80kg:
    1. Wojciech Bylicki – Tiger Team – Kwidzyn
    2. Marcin Bekacz – Tiger Team – Kwidzyn
    3. Mirosław Baściuk – Hung Gar – Warszawa
Brak zdjęć.